top of page

Didžiausios Google Analytics 4 naudos

Internete veikiantys verslai, norėdami tinkamai įvertinti tiek savo interneto tinklalapio veiksmingumą, tiek reklamos naudą, jau gerą dešimtmetį naudojo Google Analytics 3 įrankį, kitaip dar žinomą kaip Universal Analytics (UA). Kurį laiką tai buvo nepamainomas duomenų analitikos įrankis, tiesa, ne tobulas, nes neleido tinkamai įvertinti visos vartotojo kelionės. Besikeičiant internetinių verslų poreikiams ir internetiniams verslams vis daugiau dėmesio skiriant duomenų analitikai, Google išleido naują patobulintą įrankį – Google Analytics 4. Paanalizuokime, kuo jis pranašesnis už ankstesnį ir kaip gali padėti jūsų atstovaujamam verslui?Ištaisytos naudojimo spragos


Nors Google Analytics 4 vis dar tobulinamas ir nepavyksta išvengti šiokių tokių netikslumų, vienas pagrindinių jo privalumų yra kur kas efektyvesnis duomenų sekimas. Senasis įrankis (Analytics 3) turėjo daug naudojimo spragų, nes priskirdavo duomenis pagal paskutinį šaltinį (last click attribution). Kitaip tariant, jei lankytojas į svetainę ateidavo pavyzdžiui, paspaudęs mokamą Google reklamą ir nupirkdavo prekę ar atlikdavo konversijos veiksmą, visi duomenis būdavo priskiriami vieninteliam paskutiniajam šaltiniui, neatsižvelgiant į tai, kad anksčiau, prieš įsigijant, lankytojas puslapyje buvo apsilankęs, pavyzdžiui, per Facebook reklamą ir organinę paiešką. Priešingai nei Analytics 3, naujasis įrankis siūlo net 4 duomenų priskyrimo šaltiniams būdus:

 1. Data driven – dirbtinis intelektas (AI) pagal tinklalapio duomenis priskiria konversijos ar pardavimo dalį atitinkamai didžiausią įtaką padariusiam šaltiniui.

 2. Cross-channel

  1. Last click – taip pat, kaip ir senasis Google Analytics 3 priskiria konversijas ar pardavimus paskutiniam šaltiniui, iš kurio lankytojas atėjo į puslapį.

  2. First click – priskiria konversijas ar pardavimus pirmam šaltiniui, iš kurio lankytojas atėjo į puslapį.

  3. Linear – priskiria konversijas ar pardavimus tolygiai šaltiniams, per kuriuos lankytojas buvo atėjęs į puslapį.

  4. Position based – priskiria konversijas ar pardavimus pirmam ir paskutiniam šaltiniui, per kuriuos lankytojas buvo atėjęs į puslapį.

  5. Time decay – priskiria tolygiai didesnes konversijas ar pardavimus paskutiniams šaltiniams, per kuriuos lankytojas atėjo į puslapį, negu pirmiesiems.

 3. Ads prefered – priskiria konversijas ar pardavimus Google Ads, jei ši platforma prisidėjo prie konversijos ar pardavimo sugeneravimo. Jeigu ne – konversija ar pardavimas priskiriamas Cross channel pasirinktam metodui.


Dirbtinio intelekto indėlis priskiriant duomenis

Pagrindinė ir kone didžiausia nauda, kurią gauna Google Analytics 4 vartotojai – kiek aukščiau paminėtas data driven duomenų priskyrimo modelis – jei žmogus puslapyje iš pradžių apsilankė per reklamą soc. tinkle Facebook, vėliau atėjo per organinę paiešką, o galiausiai nusipirko prekę arba atliko konversiją, paspaudęs ant Google reklamos, tuomet konversija gali būti išdalinama visiems šaltiniams pagal jų reikšmę generuojant konversiją ar pardavimą.


Source / Medium

Conversions

Total revenue

Totals

1

100

Facebook / Ad

0.4

40

Google / cpc

0.35

35

Google / organic

0.25

25

Pavyzdys – lankytojas nusipirko prekių už 100 Eur, jo išleista suma gali būti išskirstyta taip: 40 Eur – Facebook, 25 Eur – organinei paieškai ir 35 Eur – Google Ads (parinktos reikšmės sąlyginės, turint omenyje, kad lankytojas iš Facebook puslapyje atvertė daugiau puslapių ir praleido daugiau laiko negu pagal kitas dvi priemones).


Daugiau informacijos apie vartotojų elgesį


Dar viena galimybė, kurią suteikia naujasis įrankis Google Analytics 4 – 30 dienų lankytojo apsilankymo ir 90 dienų veiksmų sekimo laikotarpiai. Tai reiškia, kad jei lankytojas per 30 dienų turėjo bet kokį sąlytį su puslapiu (pvz., jį atsidarė), tuomet jo veiksmai yra sekami 90 dienų laikotarpyje. Kitaip tariant, įvykus konversijai ar pardavimui, Google Analytics 4 vartotojai gali matyti reklamos šaltinių įtaką lankytojų sugeneruotoms konversijoms ar pardavimams 90 dienų laikotarpyje. Svarbu vertinant rezultatus nepamiršti, kad visi pasirinkti duomenų priskyrimo būdai veikia šiame 30 / 90 dienų laikotarpyje.


Šis 30 / 90 dienų laikotarpis yra kur kas ilgesnis negu tas, kurį matuoja Facebook Ads Manager įrankis. Ten duomenys renkami pagal vienos arba 7 dienų paspaudimų (1 day click arba 7 day click) metodus. Taigi tai reiškia, kad Google sukūrė įrankį, kuris dar tiksliau įvertins reklamas rodomas soc. tinkluose, nes tam tikrus sprendimus puslapių lankytojams priimti užtrunka tiesiog ilgiau nei 7 dienas. Svarbu paminėti, kad norint tinkamai vertinti soc. tinklų komunikacijos ir reklamos poveikį konversijoms, reikia naudoti UTM kodus įrašuose ar reklamose.


Skaidrumas ir aiškumas


Google Analytics 3 dėl šio įrankio last click attribution duomenų modelio vartotojai turėjo sprendimus priimti atskirai vertinant visų naudojamų reklamos platformų duomenis. Natūralu, kad matomi duomenys skirdavosi, nes kiekvienas kanalas suinteresuotas parodyti kuo geresnius rezultatus vartotojui, kad būtent jame vartotojas išleistų didesnę reklamos biudžeto dalį. Minėtuosius duomenis platformos parodydavo per joms patogiausius duomenų priskyrimo modelius.


Google Analytics 4 skiriasi tuo, kad agreguoja duomenis iš skirtingų platformų ir suteikia vartotojui galimybę vertinti visas jas per pasirinktą duomenų priskyrimo būdą. Tai leidžia vartotojui aiškiau matyti geriau veikiančius reklamos kanalus, analizuoti juose leidžiamas reklamas bei tikslingiau paskirstyti reklamos biudžetą.


Be to, viena iš Google Analytics 4 funkcijų (Exploration report) leidžia vartotojams susidaryti ataskaitas pagal jų asmeninius poreikius ir pasirinktą duomenų priskyrimo būdą. Kitaip tariant, matyti rezultatus ir kaip jie ateina.


Naudojantis Exploration report funkcija labai patogu, kad yra daug integruotų (built-in) metrikų. Tačiau su Google Analytics 4 turime galimybę iš Google Tag Manager importuoti bet kokį lankytojo veiksmą puslapyje ir jį įsidėti į exploration report’ą. Ką tai reiškia? Kad dabar galime atrasti lydinčiąsias metrikas ir pagal jas optimizuoti reklamas. Pavyzdžiui, dažnas sporto klubas Lietuvoje suteikia galimybę lankytojams išbandyti klubą vieną kartą nemokamai, siekiant, kad vėliau lankytojas užsisakytų mėnesinę ar metinę narystę. Taigi, importavus lydinčią metriką – nemokamą apsilankymą sporto klube – galima vertinti, kiek tokių lankytojų vėliau įsigijo nuolatinę narystę. Jei jų procentas didelis, vertėtų reklamas optimizuoti skatinant nemokamą apsilankymą sporto klube.


Neišvengiami pokyčiai


Be visų aukščiau aptartų Google Analytics 4 privalumų, pagrindinė priežastis, dėl ko perėjimas prie atnaujintos versijos yra neišvengiamas – senasis Google Analytics, arba kitaip Universal Analytics, nustos būti palaikomas nuo 2023 m. liepos 1 d.


Nors tai naujas įrankis, kuriame dar pasitaiko programinių klaidų, visgi skatiname nebijoti naujovių, įvertinti aukščiau išvardintas naudas ir kuo greičiau pradėti naudoti Google Analytics 4!


Comments


bottom of page